zabawy kreatywne

Zabawy Kreatywne w Wi-Mie

 

Zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, terminy zajęć podawane na bieżąco w aktualnościach (najczęściej w soboty w godzinach 11-13 dwa razy w miesiącu)

 

Zabawy kreatywne powstały poprzez współpracę inicjatyw twórczych w Wi-Mie. Zajęcia dają możliwość dzieciom, podczas jednego (2-3godzinnego) warsztatu, zapoznać się z takimi dziedzinami sztuki jak plastyka, muzyka i fotografia. Uczestnicy zajęć spróbują swoich sił w róznych proponowanych przez nas formach sztuki mogąc poszeżać i rozwijać swoje pasje. Zróżnicowana tematyka zajęć pozwoli wyrazić swoje emocje, osobowość oraz indywidualizm. Dzieci wybiorą się w angażującą i twórczą podróż poprzez działania artystyczne różnego charakteru.

Pasjonaci, a zarazem doświadczeni pedagodzy, ze Studia Plastycznego Indygo , Studia Fotograficznego Packshotme oraz Akademii Rytmu Folk'n'Roll zapewnią warunki do rozwoju dziecięcej wyobraźni.

 

Podczas zabaw kreatywnych współpracujemy z:

Akademia Rytmu Folk’n’Roll poprowadzi energetyczne warsztaty gry na bębnach, które dźwiękami i temperamentem przybliżą podopiecznych do gorącej Afryki! Pozwolimy dzieciom zwerbalizować ich spontaniczność, a jednocześnie wiedząc, że podstawowe poczucie rytmu posiada każdy, postaramy się wyszlifować tę umiejętność. Na zajęciach mali uczestnicy poznają podstawy gry na bębnach djembe oraz dundun, nauczą się wydobywać dźwięki w poprawny technicznie sposób, zagrają proste frazy i ciekawe aranżacje. Ponadto praca w zespole i słuchanie siebie nawzajem będzie świetną okazją na zintegrowanie się z grupą nowych koleżanek i kolegów.

 

Packshotme zabierze podopiecznych do prawdziwego studia fotograficznego. Gdzieś na granicy całkowitej ciemności i błysku lamp, poprzez ruch, zabawę oraz aktywne uczestnictwo, dzieci będą mogły poznać magiczny świat fotografii w bardziej profesjonalnym, a jednocześnie przyjaznym, wymiarze. Poprzez działania indywidualne oraz ćwiczenia z całą grupą, każdy będzie mógł uruchomić swoją wyobraźnię, nadać jej materialny wymiar, by na końcu obejrzeć zupełnie zaskakujący efekt końcowy.